• BİST %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • POUND %
  • ALTIN %23:59 1.076,83
  • YUAN %
  • BTC %0.76144 317520,00
  • ETH %1.28748 24004,00

Ali Sabancı Girişimci Havuzu Proje Yarışması’nda Konuştu

PEGASUS Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Sabancı, girişimcilerin her zaman yenilikçi olmaları ve hiç bir zaman "ben oldum" dememesi gerektiğini dile getirdi.

PEGASUS Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu tarafından, Gaziantep Ticaret Odasında düzenlenen "Girişimci Havuzu Proje Yarışması"na katıldı.Projeye katılan genç girişimcilere seslenen Ali Sabancı, girişimciliğin reçetesinin olmadığını, "Ben artık başardım" diyen insanın girişimci olmadığını, herkes doğduğunda farklı imkanlara sahip olduğundan ve en iyi ne yapabiliriz'i düşünülmesi gerektiğinden bahsetti.

 

 

Etkinliğe katılan Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, gençlere karamsarlığa kapılmaması gerektiğini, Türkiye'nin geleceğinin çok iyi oldacağı düşüncesinden bahsetti ve şöyle devam etti ;

 

"Bizi ayağımızdan ne kadar çekerlerse çeksinler, biz bu kuyudan çıkacağız Türkiye olarak. O çizmeler ellerinde kalacak. Biz sıyrılıp çıkacağız. Geçmişte hep şunu söylemişler; 'Ne Türkiye'yi büyüteceksiniz, büyüdüğü zaman kırpacaksınız, çok da düşürmeyecek elinden tutup kaldıracaksınız.' O yılları biz geçirdik Türkiye olarak. Artık biz yukarıya doğru çıkıyoruz. Türkiye'nin geleceğinden çok eminim. Bazı gençlerimiz karamsarlığa kapılabilir. Önünüz açık, Türkiye'nin önü açık."  

 

 

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık da, girişimciliğin yaşının olmadığına dikkat çekerek, 18 yaşındaki insanında 80 yaşındaki insanında hayalleri olacağından bahsetti.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar, 200 proje arasından ilk 6'ya giren genç girişimcilerin proje sunumlarını dinledi.


DHA

Okay ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.