• BİST %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • POUND %
  • ALTIN %23:59 1.076,83
  • YUAN %
  • BTC %1.07848 318383,00
  • ETH %1.94005 24182,00

Bakan Müezzinoğlu’ndan İşverenlere Müjde !! Kıdem Tazminatında Yeni Devir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatının fona devredilmesinin bu sene yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen  “Çalışma Hayatına Yönelik Uygulamaya Konulan Teşvikler” toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, patronlara müjdeli haberi verdi. 

Kıdem Tazminatında Yeni Devir

Kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili de konuşan Müezzinoğlu, “Aslında işçinin hakkı, 10 yıl, 20 yıl sonra işverenin cebinde olmamalı. Yani 10 yıl ve 20 yıl sonrasının koşullarını kimse bilemez. Bu yıl çalışma hayatının en önemli reformlarından birini kıdem tazminatıyla sağlayacağız. Başardığımızda çalışanla çalıştıran arasında hukuk birbirine güvene dayalı olmalı. ‘O beni, ben onu istismar ediyorum’ değil, herkes daha iyinin, başarının peşinde olmalı. Sağ ve sol ayak nasıl sağlıklı gidiyorsa, işçi ve işveren arasındaki hukuk da bu kadar hakkaniyetli olmalı. Bize de düşen bu arada iyi hakemlik yapmak, güçlü, adil hakemlik yapabilmek. İnşallah bunu da yapma gayreti içerisinde olacağız.”  dedi.

 

İstihdamdaki Artış Oranı Yüzde 50

İş dünyası temsilcilerine seslenen Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin 2016’da büyük sorunlarla karşılaştığını, terörle birlikte 15 Temmuz’da darbe girişimini atlattığını belirtti. Başlatılan ‘Milli İstihdam Seferberliği’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Müezzinoğlu, “Bu yıl 1 Ocak ile 3 Mart tarihleri arasında 264 bin 630 yeni istihdam sağladık. Burada kadınların istihdam oranı yüzde 32 oldu. Geçen yılın Ocak ve Şubat dönemine göre istihdamdaki artış oranı yüzde 50 oldu” dedi.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.