Deadpool 2 Ne Zaman Vizyona Girecek? İşte Fragmanı !!

Marvel'in en eğlenceli kahramanı Deadpool'un devam filmi çekildi. Dünyada milyonlarca gişe yapan ilk filminin ardından Deadpool 2'nin fragmanı yayınlandı. Peki Deadpool 2 ne zaman vizyona girecek?

Marvel çizgi romanından uyarlanan, eğlenceli anti-kahramanı Deadpool’un 2 filmi de çekildi. İlk filmde olduğu gibi ikinci filmde de başrolünü Ryan Reynolds‘u görüyoruz. Deadpool 2, hem aksiyonun hem de komedinin harmanlandığı bir şekilde seyirci karşısına çıkyor. 

 

Deadpool’un İlk Filminde Yaşananlar

Eski asker olan Wade (Deadpool) geçimini tetikçilik yaparak kazanan biridir. Kendisi gibi tetikçi olan insanların bulunduğu ve duvarda ‘Ölüm Listesi’nin (orijinal adıyla Dead Pool) asılı olduğu bir liste bulunmaktadır. Bu barda tanıştığı Vanessa ile birlikte olmaya başlar. Bir süre sonra evlenme teklifi yapan Wade, bu sırada baygınlık geçirir ve hastaneye kaldırılır. Hastanede ileri derecede kanser olduğunu öğrenen Wade için yolun sonu görünmüştür. Sevgilisi Vanessa’nın hayatına devam edebilmesi için evi terkeder ve yine aynı bara gider. Bu kez barda onu bekleyen biri vardır ve kendisini kanserden kurtarabilecek imkana sahip olduğunu söyler. Wade ilk başta ilgilenmez ancak durumu kötüleşmeye başlayınca çaresizce bu adamın yanına gider. 

Yasadışı gerçekleşen bir operasyon sonucu vücuduna mutant geni eklenir ve bu genin tetiklenmesi için işkenceye maruz kalır. Yapılan işkence sonrası bu gen tetiklenir ancak bir yan etkisi oluşur. Wade’in tüm vücudu deforme olur. Aynı zamanda hem kanseri yenmiş hem de ölümsüzlüğü bulmuştur. Kendisine işkence eden doktor, bu yan etkinin giderilebileceğini söylemiş ancak zevk için işkence yapmaya devam etmiştir. Tesisin asıl amacının kendisinin bir silah olarak satılacağını öğrenen Wade, bir şekilde tesisten kaçmayı başarır ve tek amacı vücudundaki deformasyonu gidermektir. Bunun için kendisine işkence eden doktoru sağ olarak yakalamaya çalışır. Doktoru yakalar ancak doktor yan etkinin düzelmesi konusunda yalan söylemiştir. 

Deadpool’un ilk filminde özellikle Marvel’in diğer kahramanı olan Wolverine ve Star Wars gibi birçok film ile dalga geçmesi, başarısını da olumlu olarak etkilemiştir. 

 

Deadpool 2 Ne Zaman Viyona Girecek?

Kesin tarih açıklanmamış olsa da, Deadpool 2’nin önümüzdeki sene (2018) Mart ayında vizyonda olması bekleniyor.

 

Deadpool 2 Fragmanı

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.