• Haber Kupürü
  • YEREL
  • Son Dakika Uyarısı Kar Geri Dönüyor | İstanbul’da Kar Ne Zaman Başlayacak?

Son Dakika Uyarısı Kar Geri Dönüyor | İstanbul’da Kar Ne Zaman Başlayacak?

Meteoroloji'den İstanbul için kar yağışı uyarısı geldi. İstanbul'da Çarşamba akşamından itibaren karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağışın Cumartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sıcaklıkların 8 ile 10 derece düşmezi bekleniyor.

İstanbul‘a kar yeniden dönüyor. Meteoroloji, Çarşamba günü İstanbul’da başlayacak olan yağışın, karla karışık yağmur şeklinde olacağı ancak Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri yağışın kara döneceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında ise ciddi bir düşüş olması bekleniyor. Perşembe günü en düşük 1 en yüksek 3, cuma günü en düşük eksi 2, en yüksek 2, cumartesi günü en düşük eksi 3, en yüksek 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

Perşembe ile Cumartesi günü aralıklarla yağacak olan karın, 10 – 20 santimetre kalınlığa ulaşacağı düşünülüyor

Önceki Yağış Kadar Etkili Olacağı Beklenmiyor

Haftaya İstanbul’da başlayacak olan kar yağışının, Ocak ayının ilk haftalarında yağan kar kadar etkili olmayacağı dile getirildi. Yağış sebebiyle sıcaklıkların eksi derecelere düşmesi buzlanma ve don riskini de beraberinde getiriyor. Kar yağışının Pazar günü etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. 

AKOM Uyardı

AKOM‘dan yapılan açıklama, “Yurdumuzun Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. İstanbul’da perşembe kar başlayacak” denildi.

Ayrıca, “Kar yağışının yoğun olduğu günlerde toplu ulaşım araçlarını kullanın” uyarısı yapıldı.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.