İnanmış Gibi Kadın Telefon Dolandırıcılarını Yakalattı

Bursa'da telefonda kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, Atiye Ü.'yü dolandırmaya çalıştı. Atiye Ü., dolandırıcıya inanmış gibi yaptı ve polise haber verdi. Kadın dolandırıcıları suçüstü yakalattı.

Bursa’da Önceden hırsızlık suçundan kaydı bulunan 28 yaşındaki Fırat K., telefonla aradığı ev kadını 44 yaşındaki Atiye Ü.ye kendisini polis olarak tanıttı. FETÖ ve PKK örgütlerine isminin karıştığını ve evde bulunan para ile altınları kendisine vermesi gerektiğini, emniyette karşılaştırma yapacaklarını daha sonra geri vereceklerini söyledi. 

 

İnanmış Gibi Yaptı

Telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan Atiye Ü., inanmış gibi yaptı. Dolandırıcı Fırat K. Atiye Ü.’ye, merkez Yıldırım ilçesi Sinandede Mahallesi’nde bulunan Göz Vakfı’nın önüne para ve altınları getirmesini söyledi. “Yanına geldiğimde ‘Bulut’ diyeceğim. Sen de parayı bana teslim edeceksin” dedi. Durumu polise bildiren Atilye Ü., öğle saatlerinde elindeki poşette gazete kağıdı ve boş altın kutusu ile belirtilen yere gitti. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri, buluşma yerinde önceden önlem aldı. Bu sırada Atiye Ü.’nün yanına gelen Fırat K., tam çantayı alacağı sırada polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Fırat K., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.