Gaziantep’teki Halep Protestosunda Gergin Dakikalar

Gaziantep'te bir grup Suriyeli vatandaş, Halep'te yapılan saldırıların durması için protesto yaptı. Sessizlik eylemi yapan grup ile aynı konu hakkında basın açıklaması yapmak isteyen Suriyeli başka bir grup arasında arbede çıktı. Sessizlik eylemi yapan grup ile aynı konu hakkında basın açıklaması yapmak isteyen Suriyeli başka bir grup arasında gergin anlar yaşandı.

Suriye‘deki iç savaştan kaçarak Gaziantep‘e gelen bir grup Suriyeli, Birleşmiş Milletler ofisinin önünde toplanarak Halep‘te yaşananları protesto etti. BM’nin, rejim güçleri tarafından Halep’e yapılan saldırılara sesiz kaldığını iddia eden grup ‘Halep için öfkelen’ yazılı bantla ağızlarını kapatarak sessizlik eylemi yaptı. Ellerinde, Türkçe, İngilizce ve Arapça dövizler taşıyan yaklaşık 300 kişilik grup eylemlerini yaklaşık 1 saat sürdürdü. 

Başka Bir Grup Basın Açıklamsı Yapmak İstedi, Arbede Yaşandı

Bu sırada başka bir grup ise toplanma nedenlerini anlatmak için basın açıklaması yapmak istedi. Sessizlik eylemlerini sürdürmek isteyen grup ile basın açıklaması yapmak isteyen grup arasında bu nedenle başlayan tartışma arbedeye dönüştü. Olay yerinde hazır bekleyen emniyet yetkilileri, grubun arasına girerek gerginliği sonlandırdı. Açıklama yapmak isteyen grubun alandan ayrılmasının ardından, diğer grup ise sloganlar atarak Esad rejimine tepki gösterdi. 

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.