Köpekleri Yol Kenarında Ölüme Terk Ettiler

Antalya'nın Akseki ilçesinde ki Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde, geçtiğimiz hafta kimler tarafından bırakıldığı belirlenemeyen onlarca köpek, açlık ve susuzluktan ölüyor.

Akseki- Seydişehir karayolu üzerinde geçen hafta kim tarafından bırakıldığı belirlenemeyen onlarca köpek, açlık ve susuzlukla mücadelenin yanında bir de yiyecek ve su bulabilmek için karayolunun karşı tarafına geçmeye çalıştıkları esnada, araçların altında kalarak can veriyorlar.

Dağlık ve ormanlık arazide yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan köpeklere, yoldan geçen bazı hayvansever sürücüler yardım etmeye çalışıyor. Köpeklerden bazıları yiyecek arayışı sırasında karayolundan karşıya geçmek isterken araçların çarpması sonucu telef olurken, birçoğu da açlık ve susuzluğa yenik düşüyor, bazıları ise soğuk havaya karşı koymaya çalışıyor. Birkaç gün önce bazı hayvanseverler bölgeye giderek köpeklere yiyecek verirken, kovalarla dökülen yemeğe hücum eden köpeklerden bazıları ise yiyecek kapmak için birbirlerine saldırdı. 

 

 


 

'BU NASIL BİR VİCDAN'


Bölgeye giderek köpekleri besleyen hayvanseverlerden Ali Çoban, gördüğü manzara karşısında gözlerinin yaşardığını ve çok üzüldüğünü söyledi. Ali Çoban, "Akseki- Seydişehir karayolunda birçok köpeğin yollara bırakılmış olduğu, son iki gündür yollarda yaklaşık onlarca köpeğin araba çarpması yüzünden ölmüş olduğunu ve civarda hala 100 kadar köpeğin yollarda bulunduğu duydum. Bir çuval ekmek aldım ve köpeklerin bulunduğu yere gidip burada içler acısı durumu gördüm. Bu nasıl bir vicdan. Bu hayvanları yollara, yemeğin, suyun olmadığı ve son sürat geçen arabaların ortasına nasıl bırakırlar. Gördüğüm manzara inanılmaz. 8- 10 köpek yol kenarında ölmüş. Köpeklerin bir kısmında barınağa ait olduğu anlaşılan küpeleri bulunmakta. Birçoğunun açlıktan öldüğünü düşünüyorum. Hayvanları ölüme terk etmek vicdana sığmaz" diye konuştu.


 

DHA

N. Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.