Batman V Superman Gişe Rekoru Kırdı

THY'nın ana sponsorluğunu üstlendiği "Batman V Superman: Adaletin Şafağı", tüm dünyada 424.1 milyon dolar hasılat elde ederek, tüm zamanların en yüksek Süper Kahraman Filmi açılış rekorunu kırdı

Batman v Superman: Dawn of Justice'nin  yapımcısı Warner Bros. Pictures'tan verilen bilgiye göre, Batman ile Süperman'i karşı karşıya getiren film, Süper Kahraman Filmi açılış rekoru kırarak tüm dünyada 424.1 milyon dolar ( yaklaşık 1 Milyar 187 milyon 480 bin TL ) hasılat etti. Gişe cirosu olarak film, tüm zamanların en yüksek dördüncü açılış hasılatını elde etti. Aynı zamanda Türkiye'de 25 Mart'ta vizyona giren film, ilk hafta sonunda 513 bin 873 kişi tarafından izlenerek, yabancı filmler arasında, Mart açılış rekorunu da kırdı.


Bu rekorların yanı sıra, Kuzey Amerika'da ve dünyada birçok rekorlar elde ettiği belirtilen film, Kuzey Amerika gişesinde Warner Bros. Pictures şirketinin en yüksek açılış yapan filmi oldu. Film ilk haftasonunda 170.1 Milyon Dolar ( yaklaşık 476 Milyon 280 Bin TL )  hasılat elde etti. Ayrıca en geniş dağıtım ile toplam 4 bin 424 noktada vizyona giren film, bugüne kadarki en yüksek Paskalya Perşembe günü hasılatını da elde etti. Filmin sadece o günlük hasılatı ise 27.7 Milyon Dolar (yaklaşık 77 Milyon 560 Bin TL) oldu.

 

ABD dışında, dünyada 66 ülkede, 40 binden fazla sinema salonunda vizyona giren film, ilk hafta sonunda yaklaşık olarak 254 Milyon Dolar ( 711 Milyon 200 Bin TL ) hasılata ulaştı. Ayrıca film Çin, Meksika ve Brezilya'da, tüm zamanların en yüksek açılışlarını gerçekleştirdi. Bu hasılat rakamı Warner Bros. Pictures'in, ABD dışında en son vizyona giren "Harry Potter" filminden sonra, ikinci en yüksek açılış rakamı.

 

Filmin başka bir özelliği ise yönetmen Zack Snyder'ın yönettiği filmler içinde, başrol oyuncuları Ben Affleck ve Henry Cavill filmleri içinde de en yüksek hasılata ulaşan film olması.

Tuba ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.