Dayının Cinsel İstismarını, Öğretmen Ortaya Çıkardı

Adana'da 9 yaşındaki F.A.'ya cinsel istismarda bulunduğunu, rehber öğretmen derse ilgisiz davranmasından anladı. Baba "O öyle şey yapmaz, çocuğum iftira atıyor" dedi.

Türkiye’de artan çocuk istismarlarını önlemek ve açığa çıkarmak için çalışma yapan rehber öğretmen, Adana‘da öğrencilerini takibe aldı. İlkokul 3’üncü sınıf öğrencisi F.A.’nın derse ilgisizliği ve içine kapanık tavırlarından şüphelenen öğretmen, kız çocuğu ile görüşme yaptı ve acı gerçeği orataya çıkardu. F.A., 2’nci sınıftayken annesinin dayısı olan Ş.K.’nin okula kadar gelip kendisini aldığını ve eve götürüp istismarda bulunduğunu söyledi. Bu olayı daha sonra da defalarca tekrarlandığı anlatan küçük kızın verdiği bilgiler üzerine rehber öğretmen durumu polise bildirdi. Pedagoglar gözetiminde küçük kızın ifadesi alındıktan sonra ailesine de haber verildi. Kız çocuğu ailesinden alınarak devlet korumasına verildi. 

Baba: “O öyle şey yapmaz, çocuğum iftira atıyor”

Gözaltına alınan Ş.K., Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinde 9 yaşındaki yeğeni F.A.’nın kendisine iftira attığını öne sürerek cinsel istismar suçlamasını kabul etmedi. Kızının hayal kurduğunu ileri süren baba M.A. ise, “Ş.K. bunu yapmaz, ben inanmıyorum. Kızım iftira atıyor” diyerek şikayetçi olmadı. Sağlık kontrolü için Adli Tıp birimine götürülen Ş.K., ‘Küçük yaştaki mağdureye cinsel istismar’, suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.