Eskişehir’de Başarılı Operasyon

Eskişehir'de Motosikletli Timler Görev Başında

Son bir hafta içerisinde Eskişehir'de, Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 13 kişi yakalandı. Yakalananlar arasında, adam öldürmek suçundan aranan bir kişinin de bulunduğu bildirildi.
 
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama doğrultusunda, önleyici devriye hizmetleri uygulama ve çalışmalar, Önleyici Hizmetler Şubesi ekiplerince sürdürüldüğü ifade edildi. Açıklamada şu bilgiler verildi:

"Ekiplerimiz; 'Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak' suçu şüphelisi 3 kişi Yakalamış, şahısların üzerinden 17 adet Hap ve 4 gr Bonzai maddesi elde edilmiştir. Ekiplerimizce müdahale edilen olaylarda; 1 adet Ruhsatsız Tabanca, 2 adet Kurusıkı Tabanca ile bu silahlara ait 44 Fişek, 4 Adet Bıçak, 1 Adet Çalıntı Oto, 5 Adet Çalıntı Motor ele geçirilmiş, 5326 S.K.'nun ilgili maddelerince 3 Şahsa Sarhoşluk, 3 Şahsa Kumar Oynamak, 1 Şahsa Rahatsız Etme, 1 Şahsa Silah Taşıma'dan ayrıca İzinsiz İçki Satışı yapan 1 Şahıs ve 1 Tekel Bayiine idari işlem, bıçakla yaralama şüphelisi 2 Şahıs ve İş Yerinden Hırsızlık Şüphelisi 1 Şahıs yakalanmış olup toplam olarak çeşitli suçlardan 26 şahsa adli ve idari işlem yapılmıştır. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğümüz Motosikletli Polis Tim Amirliğince (Yunus Timleri) Zafer Mahallesi Koçak sokak üzerinde durumundan şüphelenerek durdurulmak istenen Ö.Ö. isimli şahıs kaçmaya çalışırken yakalanmış, şahsın yapılan GBT sorgulamasında 'Kasten Adam Öldürme' suçundan Arandığı tespit edilmiş olup yakalanan şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiştir. Ayrıca Bakaya/Yoklama Kaçağı 6 kişi ve çeşitli suçlardan 6 Aranan şahıs olmak üzere toplam 13 şahıs yakalanmış; 6 adet Hacizli/Yakalamalı araca ve toplam olarak çeşitli suçlardan 17 araca işlem yapılmıştır. Son bir haftada 1663 şahıs ve 491 araç hakkında GBT sorgusu yapılmış olup; toplam 65 kişi hakkında çeşitli suçlardan işlem yapılmıştır."

DHA
Okay ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.