Müezzin Davasında Yeni Gelişme

15 Temmuz darbe girişimi gecesi İzmir'deki Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi'nde görevli müezzinini darp ettikten sonra serbest kalan ancak yeni incelemeler sonunda tekrar haklarında yakalama kararı çıkarılan 3 kişiden 1'i adli kontrol şartıyla tekrar serbest bırakıldı.

FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi darbe girişimine kalkıştığı sırada, İzmir’deki Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi müezzinini sela okumuş ve 2’si kadın 3 kişi tarafından darp edilmişti. Bu görüntüler camii’nin güvenlik kameralarına yansımış ve darp eden kişiler tespit edilmişti. Yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda A.C, P.D. ve İ.C. tarafından gerçekleşen olayda, A.C. ve P.D. işlemleri sonrası serbest bırakılırken, firari İ.C. için yakalama kararı çıkarılmıştı.

Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Zanlıların serbest kalmasına yönelik itiraz üzerine olay yeniden incelenmiş ve yeni görüntüler izlenmiştir. İzlenen bu görüntüler sonunda bu 3 kişi hakkında tekrar yakalanma kararı çıkarıldı. Zanlılardan P.D. İzmir Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim oldu. Kadın zanlı, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Diğer 2 zanlı A.C. ve İ.C’nin ise arandığı bildirildi.

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.