Bu Nasıl İnsanlık ?

Kayseri'de eşinden 3 yıl önce boşanan Rukiye Tülay, kıskançlık ve intikam için eski eltisinin 10 ve 7 yaşındaki iki çocuğunu dövdükten sonra çuvallara koyarak kuyuya attı. İki kardeşden biri hayatını kaybetti

BU NASIL İNSANLIK ?

Yaşanan insanlık dışı olay Kayseri Tomarza İlçesi’nde bir evin bahçesinde meydana geldi.

Elif Turan ile 2 çocuğu Mehmet Ali Turan ve Eylül Turan, dedelerini ziyarete gittikten sonra yiyecek almak üzere markette giden iki kardeş, alışveriş yaptıktan sonra evlerine dönmek istedi. Bu sırada Rukiye Tülay’ın evinin önünden geçerken, iddialara göre 28 yaşındaki kadın, “Aldığınız yiyecekleri getirin poşete koyayım” dedikten sonra onları evinin bahçesine aldı.  Eski eşi Talip’ten 3 yıl önce boşanmasında pay sahibi olduğunu düşündüğü kayınbiraderi Şamil Turan’ın çocuklarını döven kadın, onların öldüklerini zannederek 2 ayrı çuvala koyduktan sonra bahçedeki 7 metre derinlikteki boş kuyuya attı. Rukiye Tülay, kuyunun üstünü taş ve samanla kapattı. 

Çocuklarından uzun süre haber alamayan anne Elif ve baba Şamil Turan durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ve mahalle sakinlerinin yaptığı arama sonucu ağır yaralı Eylül Turan’ın “Anne” diye bağırması duyuldu. Kuyudan çıkarılan çocuklardan Mehmet Ali Turan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Eylül Turan ise, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Jandarma ekipleri olayın zanlısı Rukiye Tülay’ı gözaltına aldı. Rukiye Tülay’ın akli dengesinin yerinde olup, olmadığı araştırılırken, talihsiz  Mehmet Ali Turan’ın yapılan otopside boğulduğu belirlendi.

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.