Efsane Dizi Prison Break Başladı | Kardeşler Arasında Bu Kez Roller Değişti

2005 ve 2009 tarihleri arasında efsaneleşen dizi Prison Break'in yeni sezonunun (5. sezon) 1. bölümü yayınlandı. 5. sezonda Lincoln Burrows ve Michael Scofield kardeşlerin bu kez rolleri değişti. Uzun bir aradan sonra tekrar başlayan Prison Break, bekleneni verebilecek mi?

2005 ile 2009 tarihleri arasında yayınlanan efsane dizi Prison Break yeniden başladı. İlk 3 sezonu ile nefesleri kesen dizi son sezonu (4. sezon) bekleneni verememişti. Uzun bir aradan sonra yeni sezon için tekrar bir araya gelen ekip, 5. sezonu çekmek için kolları sıvadı. 5 Nisan’da dizinin 1. bölümü yayınlandı. 

Kardeşler Arası Roller Değişti

Dizinin ilk sezonunda işlemediği bir cinayetin üstüne atılması ile idam cezasına çarptırılan  Lincoln Burrows, idamına az bir süre kala kardeşi Michael Scofield yaptığı inanılmaz plan sayesinde hapishaneden kaçmayı başarmışlardı. Dizide zeki olan Michael Scofield, güçlü olan ise abi Lincoln Burrows idi. Ancak dizinin yeni sezonunda bu kez Burrows kardeşini hapishaneden kurtarmaya çalıştığını görüyoruz.

Prison Break 5. Sezon 1. Bölüm’de Yaşananlar  

Scofield, annesinden kendisine geçen hastalık yüzünden az bir ömrü kalmıştı. Dizinin son sezonunda yani 4. sezonunda öleceğini bilen Michael Scofield kendisini feda ederek, Sara ve Lincoln’un kaçmasına yardım etmişti. 

5. Sezon, T-Bag’in (Robert Knepper) hapishaneden tahliye edilmesi ile başlıyor. Tahliye sırasında kendisne bir zarf veriliyor ve bu zarfta Scofield’ın hapishanede olduğu gösteren resim bulunuyor. Bu zarf ile abi Lincoln Burrows’un yanına giden T-Bag, Burrows tarafından tersleniyor. Kardeşinin yaşadığına dair ufakta olsa bir ümide kapılan Burrows soluğu Sara’nın yanında alıyor. Ancak Sara ne kadar çok istese de artık yeni bir hayata başlamış ve başkasıyla evlendiği görülüyor.

Fotoğrafın altında yazan yazıdaki şifreyi çözen Burrows, kardeşinin Yemen’de bir hapishanede olduğunu öğreniyor.  Burrows yardım almak için C-Note’un yanına gidiyor. Yeni sezonda müslüman olan C-Note, Yemen’deki hapishaneyi arayarak Scofield adında bir mahkumun olup olmadığını sorguluyor. Zaten ufak bir ümidi bulanan Burrows’un, bu isimde bir mahkum olmadığını duyunca tüm umutları kayboluyor. Ancak Burrows ve C-Note yine de  Yemen’e gitmek için yola çıkıyor. Bu sırada Scofield’ın yaşadığı haberini duyan Sucre, Burrows ile gitmek için yanına gider  ancak C-Note’un uyarısı sonra gitmekten vazgeçeriyor.

DEAŞ’ın katliam yaptığı Yemen’e giden Burrows ve C-Note, bir şekilde hapishaneye girmeyi başarıyor ancak gardiyan Scofield adında bir mahkumun olmadığını yeniden söylüyor. Bu sırada Scofield’ın ceketinde bir isim gören Burrows, gardiyana o ismi söylüyor. Kısa bir süre sonra Scofield abisi ile görüşmeye geliyor. C-Note, Burrows sonunda Scofield ile görüşüyor ancak Scofield, onları tanımadığını söyleyerek hücresine geri gidiyor.

Hücresine giderken Scofield’in yüzünde görünen çaresizlik, kardeşini tanımamasının bir oyun olduğu anlaşılıyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.