Mersin’de Bugüne Kadar Tutuklanan FETÖ Üye Sayısı

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar devam ederken, Mersin Valiliği şimdiye kadar 220 FETÖ üyesinin tutuklandığını açıkladı.

Mersin Valiliği, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişminin ardından FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik başlatılan soruşturmada bugüne kadar 220 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Devam eden soruşturmalarla ilgili Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada halen 88 kişinin gözaltında bulunduğu belirtilerek şöyle denildi:

“Çeşitli rütbelerde 33 askeri personel açığa alınmış, 28 askeri personel tutuklanmıştır. Adalet Bakanlığı personelinden 82 hakim ve savcı açığa alınmış, 73 hakim ve savcı tutuklanmıştır. 6 vali yardımcısı ve 1 kaymakam açığa alınmış, 5 vali yardımcısı ve 1 kaymakam tutuklanmış, 1 vali yardımcısı hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. 307 emniyet mensubu açığa alınmış, aralarında daha önceden meslekten ihraç edilenler dahil olmak üzere 49 emniyet mensubu tutuklanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden 671’i açığa alınmış, 17’si tutuklanmıştır. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelden 287’si açığa alınmış, 3’ü tutuklanmıştır. Kamu personeli olmayan ancak örgütle bağlantılı olduğundan şüphelenilen 61 şahıs gözaltına alınmış, 44’ü tutuklanmıştır.”

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.