Teröristler Yol Kesti Araç Yaktı

PKK'lı terörist grup Tunceli ile Erzincan arasındaki güzergahta, yoldan geçen araçları silah zoruyla durdurup kimlik kontrolü yaptılar. Daha sonra durdurdukları araçları ateşe verip, gasp ettikleri otomobille olay yerinden kaçtılar.

PKK'lı bir grup terörist Tunceli-Erzincan karayolunun Pülümür Vadisi yakınlarında yoldan geçen araçları silah zoruyla durdurup, vatandaşları araçlarından aşağıya indirip, kimlik kontrolü yaptı. Bir süre örgüt propagandası yapan teröristler, Tunceli Özel İdaresi'ne ait 2 kamyon, 1 minibüs, 1 pikap ile elektrik dağıtım şirketine ait 2 pikabı, toplam 6 adet aracı ateşe verip yaktı. Teröristler daha sonra gasp ettikleri İl İdaresi'ne ait araçla dağlık bölgeye kaçtı.

 

Olayın duyulmasının ardından bölgeye en yakın karakol olan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'ndan PKK'lıların kaçış güzergahlarına top atışları yapıldı. Özellikle Alacık Köyü kırsal alanı ile Pülümür Vadisi'nin Zağge bölgesinde 'İnsansız Hava Uçakları'nın (İHA) tespit ettiği bölgere, obüs topları ile yoğun ateş altına alındı.  Ardından bölgeye helikopterlerle çok sayıda özel eğitimli askerler indirilerek, teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

 

 

 

PKK'lıların gasp ettikleri araçla terör saldırısı yapabilecekerli ihtimaline karşı da kent merkezinde sıkı güvenlik önlemleri alındı.Aracın plakası bütün birimleri verildi.

DHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.