‘Çürük Diş’ Katillerine Hapis Cezası

Kayseri'de 18 ay önce dere yatağında bulunan kafatasında üzerinde olan "çürük diş" sayesinde kemiklerin kime ait olduğu belirlendi. Kemiklerin 43 yaşındaki İlhami Temizer'e ait olduğu ve öldürüldüğü öğrenildi.

Kayseri'de geçtiğimiz sene dere yatağında bulunan kafatası kemikleri polis ekiplerini harekete geçirdi. Yapılan incelemelerin ardından kafatasının üzerinde bulunan çürük diş sayesinde kemiklerin ile orta yaşta bir erkeğe ait olduğu belirlendi. 

Polis ekiplerinin kentteki tüm diş polikiliniklerinin ve diş hastanelerinin kayıtlarını incelemesinin ardından, bulunan kafatasının çene ve diş yapısına göre  43 yaşındaki İlhami Temizer'e ait olduğu belirlendi. Öldürülen Temizer'in cinayetini araştıran Cinayet Büro Ekip'leri, olayla ilgili 5 kişiyi göz altına aldı. Yapılan sorgulamada çelişkili ifade veren  sanıkların, olay yerinde oldukları cep telefonu sinyali ile doğrulandı.

Sanıklardan Mehmet Ali Kaya ve Mehmet Yüksel'e kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi. Suçları kabul etmeyen sanıklar, mahkemenin incelemesinin ardından cinayetin ağır tahrik altında işlenmesinden dolayı cezalarını 15 yıla indirdi.

 


DHA

Okan ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.