Öldürdükleri Kadının Cesediyle Birlikte Evi Yaktılar

İzmir Buca'da zemin katta bir evde dumanlar çıkmasının ardından vatandaşlar polis ekiplerine ve itfaiyeye haber verdiler. Olay yerine gelen ekipler, yangını kontrol altına aldıktan sonra evin içinde bazaya saklanmış bir kadın cesedine rastladılar. Kadın daha önceden bıçakla öldürülüp, bazaya saklandığı ortaya çıktı.

Dün gece saatlerinde İzmir Buca'nın Kuruçeşme Mahallesi'ndeki bir apartmanın zemin katında bulunan evden dumanların çıkması üzerine ve yangın nedeniyle camların patlama sesine uyanan vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdiler. Kısa zamanda olay yerine gelen ekipler, yangını kontrol altına aldıktan sonra evde inceleme yapmaya başladılar. Yapılan inceleme sırasında, daha önceden bıçakla öldürüldüğü belirlenen ve yatak bazasının içine saklanan kadın cesedine ulaştı. İncelemeler sonrası bulunan kadın cesedinin Funda Özdemir'e ait olduğu anlaşıldı.

İşlenen cinayetin ardından polis ekipleri, evi kiralayan ve genç kadının nişanlısını olan kişiyi ve bir arkadaşını arama çalışmalarını başlattı.

 

POLİS, NİŞANLININ VE ARKADAŞININ PEŞİNDE

Polis, yangından sonra ortadan kaybolan, Funda Özdemir'in nişanlısı 'Diyarbakırlı Emrah' lakapla tanınan ve bir arkadaşını aramaya başladı. Evin sahibi evi internet ilanında gördüklerini ve kiralamak için geldiklerini söyledi. Evi kiralayan kişinin ikinci ay kirasını ödemediğini, kaybettikleri kontratı yeniden yapmak ve kirayı almak için de olay günü akşam saatlerinde telefon görüşmesi yaptıklarını anlattı. 


Bu arada Diyarbakırlı Emrah'ın kullandığı cep telefonu numarasının da yine Funda Özdemir adına kayıtlı olduğu anlaşıldı.


DHA

N. Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.