Antalya’da Ciğerlerimiz Yanıyor

Ülkemizin turizm cenneti Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, sabahın erken saatlerinde henüz nedeni belirlenmeyen bir sebepten yangın çıktı. Yangını kontrol altına alabilmek için hem havadan hem de karadan çalışmalar sürüyor.

Türkiye'nin hem havasıyla hem deniziyle turizm cenneti olan Antalya'da yangınların önüne geçilemiyor. Bu sefer Alanya İlçesi'nde sabahın erken saatlerinde henüz nedeni anlaşılmayan bir sebepten yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine 2 helikopter, yangın söndürmek için dizayn edilmiş bir uçak, 10 arazöz, 3 tanker ve 60'a yakın itfaiye ekibi gönderildi. Sıcak havanın da etkisiyle büyüme eğilimi gösteren yangın, ekiplerin uzun uğraşlarının sonucunda tam olarak kontrol altına alınamadı. Kısmen kontrol altına alınan yangına, karadan ve havadan müdahaleye devam edilmekte.

 

Ekipler, yangın çıkan bölgede genç ağaçlar çok olması ve bölgenin coğrafi şartların etkisiyle daha geniş bölgelere yayılmasını önlemek için uzun süren çabalarının ardından yaklaşık 3 hektarlık alanın yangından etkilendiği bildiriliyor. 

 

DHA

Okan ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.