Ressam Arslan’ın Sergisine Yoğun İlgi

Türk kahvesinin telvesi ve Ren Nehri'nin suyunu karıştırarak elde ettiği boyalarla resimlerini yapan Şaziye Arslan'ın sergisine özellikle Alman sanatseverler yoğun ilgi gösteriliyor.

Köln'de ikamet eden Şaziye Arslan, Türk kahvesinin telvesi ve Ren Nehri'nin suyu ile akrilik boya üretti. Ürettiği bu boyalar ile yaptığı resimleri sergide sanatseverlerin beğenisine sundu. Özellikle Alman vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergide, sanatçı Arslan iki kültürü bu şekilde birleştirdiğini düşünüyor. İlkokulu okuduktan sonra bırakmak zorunda kalan ve 3 çocuk annesi Arslan, 34 yaşında resim yapmaya başladığını vurguladı. Arslan,sanat için üniversiteye gitmenin gerekli olmadığını sadece sanatçı ruhuna sahip olmanın gerektiğine inandığını ve herkesin sanat ruhuna sahip olduğunu düşünüyor. 


ŞAZİYE ARSLAN'IN HAYATI

Yozgat'ta dünyaya gelen Arslan, 14 yaşında evlenmiş ve Almanya'ya gitmek zorunda kaldı. 15 yaşında anne olan Arslan, sahip olduğu 3 çocuğununda üniversitede okuma hayalini gerçekleştirdikten sonra 34 yaşında resim yapmaya başladı. Şaziye Arslan, doğduğu yerde şansının sandece ilkokul okumak olduğunu, daha ileri bir eğitim almak istediğini ancak bunu sağlayamadığını, küçük yaştan beri resime ilgisini olduğunu ve çocuklarını okuttuktan sonra kendi hayalini hayata geçirmenin zamanı geldiğini dile getirdi. İlk başlarda küçük şeyler yapan Arslan, yaptıklarını göstermekten utandığını çünkü sanatçı olmak için illa ki üniversiteye gitmek gerektiğini düşündüğünü ama sonrasında bu utangaçlığını yendiğini dile getirdi.

 

 

Ressam Şaziye Arslan'nın sergisi 31 Temmuz tarihine kadar Kalk-Mülheimer Str. 320, 51065 Köln adresindeki Kunstmeile Sanat Galerisi'nde sergilenmektedir. Şaziye Arslan pazar günleri 15.00-18.00 saatleri arasında sanatseverlere resimlerini bizzat kendisi anlatıyor ve sanatı hakkında bilgiler veriyor. 


DHA

N. Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.