2.5 Yıl Önce Kaybolan Yaşlı Kadın Bulunamıyor

2.5 yıl önce Ordu Aybastı İlçesi'ndeki köy evinin yakınında kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası Havva Çetinkaya arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Halen aramaya devam edilen Havva Çetinkaya'nın oğlu, yaşındaki Havva Çetinkaya, aramalara rağmen henüz bulunamadı. Annesini aramaya devam eden oğlu, 50 yaşındaki Kadir Çetinkaya, "Aramadık yer, çalmadık kapı bırakmadık. Annemin bulunması için devletten yardım bekliyorum" dedi.

2.5 yıl önce Ordu'nun Aybastı İlçesi Zaferi Milli Mahallesi'ndeki evinin yakınlarında kaybolan, Alzheimer hastası ve 3 çocuk annesi Havva Çetinkaya, İl Jardarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, jandarma komandolar, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri ile çok sayıda kişi tarafından arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Aylarca süren aramalarda, 5 kilometrelik alanda her hangi bir ize rastlanamayınca aramalar sonlandırıldı. 

 

Kaybolan Havva Çetinkaya'nın 50 yaşındaki oğlu Kadir Çetinkaya, annesini ölü ya da sağ bulabilmek için aramaya devam ettiğini ancak gün geçtikçe umudunu yitirdiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık başta olmak üzere devletin her kademesine dilekçe göndererek yardım talebinde bulunduğunu da vurgulayan Kadir Çetinkaya, "Annem köyde evin yanında kayboldu, tüm aramamıza rağmen izine rastlayamadık. Köyü karış karış aradık, bir türlü bulamadık. Devletten yardım istedik, jandarma da günlerce arama yaptı ama yine izi yok. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'tan dilekçeyle yardım istedim. Devletimizden hala yardım bekliyorum. Kolunda annemin bir dal bileziği vardı. Aklıma başka şeyler geliyor. Köyümüz yakınlarında uçurum da yok, mutlaka bu işte başka bir iş var. Aile olarak psikolojimiz bozuldu ne yapacağımız bilmiyoruz. Hala kendi imkanımızla arıyoruz ama umudumuz iyice tükendi." dedi.

 

 

Annesinin kaçırılmış ya da cinayete kurban gitmiş olabileceği düşünen Kadir Çetinkaya, bu konuda bilgisi olanların insanlık namına jandarma veya polise ihbarda bulunmasını istedi.

DHA

N.Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.