Ensar Vakfı, Tepkiye Rağmen Yaz Okulu Açacak

Ensar Vakfı'nın Manisa'da yaz okulu açma isteği, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel başta olmak üzere kentte büyük tepkilere neden oldu. Bazı kişiler vakfın yaz okulu duyuru panolarına, siyahla boyadı.

Ensar Vakfı'nın Manisa'da yaz okulu açma isteği, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel başta olmak üzere kentte tepki çekti. Bazı kişiler ise vakfın yaz okulu duyuru panolarına siyah boyayla çarpı işaretleri attı. Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler tepkilere karşın, kurum olarak kentte açmayı planladıkları yaz okuluyla ile ilgili herhangi bir değişikliğin olmadığını açıkladı.


Tepkilere karşı Ensar Vakfı'nın Şube Başkanı Arif Çeler, açılacak olan yaz okulunun Milli Eğitim Müdürlüğü'yle yapılan protokol çerçevesinde açılacağını ve iznin verildiğini dile getirdi. Çeler, "Bizim amacımız insanımız düşünce, ilim ve ahlak kalitesini yükseltmektir. Herkesin kendi dini ve felsefi inançlarına göre eğitim alma hakkına destek sağlamayı amaçlıyoruz. Ensar Vakfı olarak Manisa'da dört yıldan beri faaliyete devam ediyoruz. Bizim faaliyetlerimize engel olmaya kalkmak hizmet ettiğimiz öğrencilere yapılan bir kötülüktür. Bizim Milli Eğitim ile protokolümüz vardır. Milli Eğitim protokolü çerçevesinde aldığımız onayla herhangi bir okulda kurs açabiliyoruz. Murat Germen Ortaokulu'nda kurs açmak için izin aldık" dedi.


Tepki olarak bazı vatandaşların, yazokulu duyurularını yapmak için astıkları panolarına çarpı işareti atılmasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirten Çeler, "Bu tür olaylar bizi kesinlikle yıldıramaz. Biz faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra da aynı kararla faaliyetleri sürdüreceğiz" dedi.

 

DHA

N.Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.