Son Gösteri ‘Ah Şu Gençler’

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Her Sınıfın Bir Piyesi Var" projesi kapsamında öğrencilerin sahnelediği tiyatro gösterilerinin kapanışını Cumhuriyet İlk Okulu Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından, Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda, Songül Uz yönetiminde Turgut Özakman'ın yazdığı "Ah Şu Gençler" adlı oyunu ile bitirildi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Her Sınıfın Bir Piyesi Var" projesi kapsamında son oyun da sergilendi. Oyunların tümünü öğrencilerin sahnelediği projede kapanış oyunu, Cumhuriyet İlk Okulu Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından sahneye konuldu. Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda sahnelenen oyun, Songül Uz yönetiminde Turgut Özakman'ın yazdığı gençlik sorunlarını konu alan "Ah Şu Gençler" adlı oyunu oldu.

Gençlik sorunlarının kaynağını, iki perdede iki farklı bakış açısı ile anlatıldığı tiyatro gösterisinde, ilk perde sorunların öğretmenler, anne babalar, komşulardan kaynaklandığı gösterilirken ikinci perdede gençler özeleştiri yaparak sorunların kaynağı kendileri olduğunun mesajını veriyorlar. Gösteri için 18 öğrenci ile Ocak 2016'dan bu yana çalışıldığını dile getiren okul müdürü Mahmut Gevher izleyecilere ve katılımcılara teşekkür etti ve oyunu sahneye koyanların ilkokul öğrencisi olduğuna ve çok emek harcandığına dikkat çekti. 

 

 


DHA

Okay ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.