Eşiyle İlişki Yaşadığı İddiası Üzerine Ağabeyini Öldürdü

Adana'da 22 yaşındaki Yakup Baltu, eşi ile ilişkisi olduğunu iddiası olan ağabeyi 24 yaşındaki Aydın Baltu'yu tabanca ile vurarak öldürdü. Tartışma sırasında araya giren amcası ve kuzenini de yaraladı.

Adana'nın merkez Seyhan İlçesi'nin Sarıhamzalı Mahallesi Vedat Dalokay Hal Kompleksi'nde meydana gelen olayda,  halde komisyonculuk yapan ve psikolojik sorunları bulunduğu belirtilen Yakup Baltu, eşi ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği ağabeyi Aydın Baltu ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede büyüyüp, kavgaya dönüştü. Akrabaları araya girip ikiliyi ayırmaya çalıştı. Ancak Yakup Baltu, ağabeyini ve mahkeme kararıyla soyadını değiştiren amcası 51 yaşındaki Hüseyin Tümen ile başka bir amcasının oğlu olan kuzeni 26 yaşındaki Tamer Baltu'yu tabancasını çekerek vurdu. Yakup Baltu, 150 metre ileride bulunan Adana Emniyet Müdürlüğü'ne ait tamir atölyesinde nöbet tutan polislere teslim oldu.

Yaralılar yakındaki hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan yaralılardan Aydın Baltu hayatını kaybederken, Hüseyin Tümen ile Tamer Baltu'nun tedavisi sürüyor.


Cinayet Bürosu ekiplerinin gözaltına aldığı Yakup Baltu, sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirildi. Psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen Yakup Baltu, "Ağabeyim eşime tecavüz etti. Sonra da ilişkileri sürdü. Ben de ağabeyimi, amcamı ve kuzenimi bıçakladım. Ama daha öldüreceklerim vardı. Asıl hedefim bu kadar değildi. Namusumu temizledim" dedi.


Polis olay ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

DHA

Okay ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.