Balkondan Düşen Çocuğu Kurtaran Zabıtaya Ödül

Kastamonu Azdavay İlçesi'nde 3. katın balkonundan düşen 3 yaşındaki Kaan Kurtcuoğlu'nu havada yakalayarak hayatını kurtaran zabıta memuru Ömer Yıldız'a 1 maaş ikramiye ve takdir belgesi verildi.

Kastamonu'nda Cumartesi günü akşam saatlerinde Cumhuriyet Caddesi'nde meydana gelen olayda, pazar dönüşünde 1 yaşındaki kardeşiyle eve giren anne, oğlu Kaan Kurtcuoğlu'nun kapıyı kapatması üzerine dışarıda kaldı. Anne Sigar Kaya Kurtcuoğlu, oğluna içerideki anahtarı balkondan aşağıya atmasını istedi. Kaan Kurtcuoğlu, sandalye ile balkonun mermerine çıkarak aşağıya sarktı.

Bu sırada caddeden aracıyla geçen belediye zabıta memuru Ömer Yıldız, balkonun altına gitti. Ömer Yıldız, sarktıktan sonra balkondan düşen ve alt kat balkonun mermeri ile zemin kattaki işyerinin tentesine çarpan çocuğu yere düşmeden havada yakaladı. Hafif yaralanan çocuğun tedavesi, Azdavay Devlet Hastanesi ve ardından Kastamonu Dr.Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'nde yapıldı.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, çocuğun hayatını kurtaran zabıta memuru Ömer Yıldız'ı 1 maaş ikramiye ve takdir belgesi ile ödüllendirdi. 

DHA

Okay ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.