Klasik Otomobiller Koç Müzesi’nde

Koç Müzesi'nde bu hafta sonu renkli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 50 seneyi geçmiş ve adeta tarihi eser olan klasikleşmiş otomobiller, İstanbul'un tarihi semtlerinden olan Hasköy'de yer alan müzede sergilenecek. Sergi 29 Mayıs Pazar günü saat 11.00 ila 14.00 arasında açılacak.

Beyaz eşya markası Beko ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleşecek ve 100 civarında klasik otomobilin katılacağı etkinlikte,otomobiller Rahmi M.Koç Müzesi çatısı altında bütün güzelliklerini sergileyecekler. 1940'lı yıllardan 1970'li yıllara kadar çeşitli üretim yıllarında sahip olan Amerikan menşeli markaların yollarda rastlayamayacağımız modelleri, farklılıklarıyla ziyaret edecek vatandaşlara rengarenk bir şov hazırlığı içinde bulunuyor.

 

Kuruluşlarının 7. yılını kutlayacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, tarihi değer olarak gördükleri klasik araçlarını, günümüz koşullarında dahi koruyarak gelecek nesillerin de bu otomobilleri canlı olarak görebilmelerini amaçlamaktalar. İKOD Üyeleri, Beko'nun destekleriyle gerçekleşecek Klasik Oto Show'un ardından,  Rahmi M.Koç Müzesi'ni de gezecekler. 11 farklı bölümden oluşan müze içersindeki bölümler şu şekildedir:

 

Atatürk Bölümü

Karayolu Ulaşımı Bölümü

Demiryolu Ulaşımı Bölümü

Denizcilik Bölümü 

Havacılık Bölümü

Tipo Baskı Atölyesi Bölümü

Yaşayan Geçmiş Bölümü

Makineler Bölümü

İletişim Bölümü

Bilimsel Aletler Bölümü

Modeller ve Oyuncaklar Bölümü

 

 

DHA

Tuba ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.