a
ilbet

PKK 3 Kişiyi Kaçırdı ve Şantiyeyi Ateşe Verdi

Dün gece Tünceli'nin Ovacık İlçesi'nde PKK'lı teröristler, 17 köye yol hizmeti götüren özel bir firmanın şantiyesini yaktı ve 3 kişiyi kaçırdı. Kaçırılan işçileri bulmak için çalışma başlatıldı.

PKK 3 Kişiyi Kaçırdı ve Şantiyeyi Ateşe Verdi
0

BEĞENDİM

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklama göre, Ovacık İlçesi'nde dün gece PKK'lıların özel bir firmaya ait karayolu şantiyesini basıp, yaktıktan sonra 3 işçiyi kaçırdığını belirtildi. Valilik, Cuma günü Ovacık İlçesi'nde hizmet götürmek için devam eden yol şantiyesi bir grup terörist tarafından yakılmış ve şantiye de çalışan 3 kişi kaçırılmıştır. Teröristler şantiye de bulunan 4 kontenırı, çadırı, trafoyu, 2 adet ekskavatörü ve kamyoneti ve kamyonet içinde bulunan 3 ton mazatu kundaklamışlardır. Şantiye sabatoj sebebiyle hizmeti  durdurulmuş olup kaçırılan 3 kişiyi arama – tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölge halkının desteği ve güvenlik güçlerimizin çabası ile kaçırılan kişiler bulunasıya kadar aramalar devam edecektir.

Şantiye bölgesinin dağlık bir arazi olmasından ötürü, sabotaj için yaklaşan terörist grubun saklanmasını kolaylaştırıyor ve kaçırılan kişileri bu bölgelere götürldüğü düşüncesi ile bu tarz yerlerde arama çalışmalarına daha fazla yoğunluk gösteriliyor. 

 
DHA

Okan ÜSTÜNDAĞ


YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

AVRUPA’DAN FİKSTÜRLER

  • SÜPER LİG
  • LA LIGA
  • PREMIER LİG
  • BUNDESLIGA
  • SERIE A
SÜPER LİG
LA LIGA
PREMIER LİG
BUNDESLIGA
SERIE A
flagTr Türkiye Süper Lig
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...