700 Bin TL’lik Cinayet

İstanbul'da ormanlık alanda bulunan erkek cesedi için yapılan incelemelerde, öldürülen işadamının yanında taşıdığı 700 bin lira para dolu çantayı, şüphelilerin bulunduğu otomobile binerken ki görüntülerine erişildi.

İstanbul Çekmeköy Ömerli Mahallesi yakınlarındanki ormanlık alanda 17 Mayıs günü bulunan erkek cesedi bulundu ve incelemeler sonucunda cesedin müteahhit Fatih Mehmet Kılınç olduğu tespit edildi. Ensesinden vurularak öldürülen Kılınç cinayetini inceleyen polis ekipleri, Kılınç'ın yanında bulundurduğu ve içinde 700 bin lira olan çantay ile şüphelilerin aracına bindiği görüntülere erişildi. İncelenen görüntüler sonrasında şüpheli Metin Ü. gözaltına alındı. Metin Ü.'nün emniyette verdiği ifadesinde, kendisinin daha önce Fatih Kılınç'tan borç para aldığını ve arkadaşı Salim Ö.'nünde almak istediğini ancak buluştuklarında arkadaşı silahını çekerek onu öldürdüğünü ve paraları alıp kaçtığını söyledi. Kılınç'ı öldürdüğüni söylediği Salim Ö., olay gününde bu yana kayıp olduğunu ve en son cep telefonu sinyali Şile bölgesinde bulunan ormanlık alanda tespit edildi. Bu veriler sonucunda Salim Ö.'nün de öldürülmüş olabileceğinden şüpheleniliyor.


 

"ARKADAŞIM ONU PARA İÇİN ÖLDÜRDÜ"

Emniyette sorgulanan şüpheli Metin Ü. Daha önceden Fatih Mehmet Kılınç'tan 200 bin lira borç aldığını ve geri verdiğini söyleyerek "Arkadaşım olan Salim Ö. de paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince onu aradım. 700 bin lira vermeyi kabul etti. Parayı almak için onunla Kadıköy'de bir AVM nin önünde buluştuk. Ancak yolda giderken aniden Salim Ö. onu öldürüp, para dolu çantayı alarak kaçtı. Ben de korkup cesedi arabadan attım ve oradan uzaklaştım. Korktuğum için polise gitmedim" dediği öğrenildi.

 

 

 

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Metin Ü. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. 

DHA

Okan ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.