Antalya’da Müzeler Ücretsiz Ziyaret Edilebilir

Müzeler Haftası'nda, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden sürpriz geldi. Soba Müzesi ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği Oyuncak Müzesi 18 Mayıs Çarşamba günü ücretsiz olacak.

Müzeler Haftası sebebiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ilgiyle ziyaret edilen müzelerden olan Oyuncak Müzesi ile Sona Müzesi 18 Mayıs Çarşamba günü ücretsiz olarak ziyaretçilerini ağırlayacak. Antalya'nın Balibey Mahallesi'nde bulunan Soba Müzesi enteresan mimarisinin yanı sıra geçmişten günümüze kadar kullanılmış olan sayısız soba ve Sunay Akın'ın hediye ettiği oyuncak sobalar ile birlikte edebiyat eserlerinin de bulunduğu bölümler mevcut.

 

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Kaleiçi Yat Limanı'ndaki Oyuncak Müzesi'nde ise adından da anlaşılacağı üzere çoçukluğunuz ile ilgili olan birçok anıyı bulabilirsiniz. 7 yıldır faaliyet gösteren Türkiye'nin 3. oyuncak müzesinde, oyuncak denilince ülkemizde ilk akla gelen isim olan Sunay Akın'ın da emeği var. 3000 oyuncağın bulunduğu müzede yerli ve yabancı çizgi film karakterleri ile geçmişten günümüze kadar yaklaşık 150 yıllık bir tarih bulunmakta. Ayrıca 18 Mayıs günü boyu çeşitli etkinlikler düzenlenecek olan müzede ziyaretçileri palyaço, jonglör de bekliyor olacak.

 

 

DHA

Tuba ÜSTÜNDAĞ

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.