Ailesi Tarafından Tecavüze Uğradı İddiası

Çorum'da öz babası, ağabeyi ve amcası, 13 yaşındaki kız çocuğu A.Ş.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla hakim karşına çıkrıldılar. İleri bir tarihe atanan dava da gizlilik kararı alındı.

İddialara göre Çorum'un merkezine bağlı Büyükdüvenci Beldesi'nde 2015 yılının Ekim ayında meydana gelen olayda, 13 yaşındaki A.Ş. adlı kız çocuğu, öz babası, ağabeyi ve amcası tarafından tecavüze uğradı.

8. sınıfa giden A.Ş., durumu öpretmenine anlatması üzerine, öğretmen durumu jandarmaya bildirdi. Harekete geçen jandarma ekipleri, baba O.Ş., ağabey A.Ş., ve amcası M.Ş.'yi göz altına aldı. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan 3 kişi, Çorum 1'nci Apır Ceza Mahkemesi'nde "Nitelikli cinsel istismar" suçlamasıyla 15 ila 20 yıl arası değişen hapis cezası istemiyle sanıkların yargılanmasına devam edildi. Bugün sabah saatlerinde 2. kez hakim karşısına çıkan 3 kişi, suçlamaları kabul etmedi. Devlet korumasında bulunan 13 yaşındaki A.Ş., davaya katılmadı. Gizlilik kararı getirilen dava kapalı olarak görüldü ve mahkeme heyeti eksiklerin tamamlanması için davayı ileri bir tarihe erteledi.

DHA

Can DAYAR

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.