Kağıthane’deki Şüpheli Paket Bombaymış

Bir vatandaşın yanından sarkan kabloları görüp şüphelenerek, otobüs durağından alıp boş alandaki bir çöp konteynerine bıraktığı kutudan el yapımı bomba çıktı.

Olay saat 21.15 sıralarında İstanbul Kağıhane ilçesi Çağlayan Şevketpaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. İstanbul Adalet Sarayı'nın karşısındaki otobüs durağında bırakılan bir kutuyu farkeden bir vatandaş, kutunun yanından sarkmış kablolar olduğunu gördü, içinde bomba olabileceği şüphesiyle, kutuyu alıp boş alandaki bir çöp konteynerinin üzerine bıraktı. Vatandaş, daha sonra polise ihbarda bulundu. 


Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi alarak, İstanbul Adalet Sarayı'nın karşı yönünde bulunan caddeyi araç ve yaya trafiğine kapattı ve ardından bomba imha uzmanına haber verdi. Bomba imha uzmanı, kutuyu fünyeyle kontrollü bir şekilde patlattı. 


İddiaya göre, patlamanın ardından yapılan incelemede kutunun içerisinde el yapımı patlayıcı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine, daha geniş güvenlik önlemi alınarak cadde her iki yönden trafiğe  kapatıldı. 


Fünye ile patlatılma sonucu kutunun yol üzerinde bulunan doğalgaz borusunun dibine düşmesi nedeniyle, uzman polis bir çubuk yardımıyla kutuyu doğalgaz borusundan uzaklaştırdı. Kutu ikinci kez kontrollü bir şekilde patlatıldı. 


Olay Yeri İnceleme ekipleri, yaptıkları çalışmaların ardından, patlayıcı madde kalıntılarını daha detaylı inceleme yapmak üzere delil torbalarına koydu. 


Cadde yaklaşık 2 saat sonra, polisin çalışmalarının sona ermesinin ardından araç ve yaya trafiğine açıldı.


 

 

 

DHA

N. Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.