Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

32. Aydın Doğan Karikatür Yarışması'nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, 24 Mayıs'a kadar Aydın'da sergilenecek.

Aydın Doğan Vakfı tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen ve “Karikatürlerin Oscar”ı olarak da nitelendirilen yarışma, dünya karikatürünü evrensel bir boyutta ele almaktadır. Bu sene 68 ülkeden 787 sanatçı, 2289 karikatürü ile yarışmaya katıldı. 32. Aydın Doğan Karikatür Yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla'nın ardından şimdi de Aydın'da sanat severler ile buluşuyor. Aydın Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde sergilenecek olan eserler 10 Mayıs günü saat 17.30 ziyaret edilmeye başlanabilecek. Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde 90 civarında karikatür sergilenecek.

 

 

Sergide, yarışmanın bu yılki kazananı olan Arnavutluk'lu karikatüris Agim Sulaj, ikincisi İran'lı karikatürist Mohsen Nouri Najafi ve üçüncü olan yine İran'lı karikatürist Jalal Pirmarzabad'ın eserlerinin ile birlikte Başarı Ödülü alan karikatürler ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak. 

DHA

Özlem KASAP

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.