Bodrum’da Yaz Sezonu Başladı

Yurdun birçok gölgesinde yağışlı hava halen etkisini gösterse de Bodrum'da turizm sezonu şimdiden açıldı. Turistlerin akın ettiği Bodrum sahillerinde farklı ülkelerden gelen turistler renkli görüntüler oluştur

Bodrum'da havaların ısınmasıyla birlikte birçok farklı ülkeden gelen turistler de Bodrum sahillerine akın etti. Gümbet, Kumbahçe, Türkbükü ve Bitez sahillerinde güneşin tadını çıkaran turistler aynı zamanda çarşıda da alışveriş yapmayı ihmal etmedi.

Özellikle Avrupa'dan ve Ortodoğu'dan gelen turistlerin yoğunlukla gözlediği Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Bugün de Almanya'dan iki uçak turist gelecek, onları en iyi şekilde ağırlayacağız. Her zaman söylerim Bodrum Birleşmiş Milletler gibi bir ilçedir. Burada 65 ülkenin insanı tatil yapar, 45 ülkenin insanı yerleşmiş ve yaşamaktadır. Yüreği sevdadan geçen herkesin yolu bir gün Bodrum'a düşer. Çünkü Bodrum'a gelen herkes kendi Bodrum'unu yaşar, kimse kimseye müdahale etmez. Yaşam burada artık 24 saattir. Eğlenmek isteyen de dinlenmek isteyen de buyursun gelsin" dedi.


Turistler plajlarda güneşlenirken aynı zamanda fotoğraf çekimi için poz veren mankenler de halk tarafından merakla takip edildi.


DHA

N.Metin SUN

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Haber Kupürü'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haber Kupürü'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.